Blog

Źle dopasowany biustonosz - najważniejsze oznaki

Źle dopasowany biustonosz - najważniejsze oznaki

Więcej niż połowa kobiet nosi niewłaściwie, dopasowany biustonosz.biustonosz Dane mówią same za siebie. Mając źle dopasowany biustonosz, zazwyczaj po powrocie do domu po ciężkim dniu zdejmujemy go z siebie i zaczynamy czuć się lepiej i komfortowo. Świadczy to o tym, że kupując biustonosz, nie zakupiłyśmy właściwego modelu i że rozmiar jest źle dobrany. Żyjąc w dzisiejszych czasach, mamy to szczęście, w przeciwieństwie do naszych mam czy babć, że jest łatwy dostęp i wiele możliwości, aby być w posiadaniu wygodnego i dobrze dopasowanego stanika. Pamiętajmy o tym, że biustonosz to druga skóra dla każdej kobiety.

5 oznak, że Wasz biustonosz jest źle dopasowany do biustu

  1. Po pierwsze bardzo ważny jest jego obwód w biustonoszu, który w 80% podtrzymuje biust na odpowiedniej wysokości i sprawia, że biust jest osadzony stabilnie i nie opada na brzuch. Ponadto unosi biust do góry i wypycha do przodu. W 20% ramiączka mają go tylko wspomagać. Obwód powinien ciasno przylegać do ciała. Należy pamiętać przy zakupie biustonosza, aby zapinać go na pierwszą haftkę, tak aby móc zmieścić pod obwodem dwa palce. I wtedy będziemy pewne, że obwód biustonosza nie jest za luźny lub zbyt obcisły. Podczas użytkowania biustonosz w obwodzie rozciąga się i dopasowuje do ciała i jak już wcześniej wspomniałam, powinien zapinać się w dniu zakupu na pierwszą haftkę, aby w chwili rozciągnięcia była możliwość zapięcia go na kolejną haftkę w celu utrzymania odpowiedniego rozmiaru w obwodzie.
  2. Kolejnym bardzo ważnym elementem są fiszbiny, które powinny okalać w całości piersi i opierać się na żebrach i pozostawać w jednej linii ze środkiem pach. Dzięki temu piersi swobodnie wypełnią miseczki stanika, nie będą uciskane, a Twoje poczucie komfortu będzie gwarantowane.
  3. Następnym sygnałem, że biustonosz jest źle dopasowany to odstający mostek od śródpiersia. Jeżeli biustonosz idealnie nie przylega do mostka, to oznacza, że obwód jest za luźny lub konstrukcja biustonosza jest nieodpowiednia dla twoich piersi.
  4. Jak już wspomniałam, obwód w 80% podtrzymuje biust, nie ramiączka bowiem one tylko wspomagają. Decydując się na biustonosz zza luźnym obwodem, próbujemy nadrobić ramiączkami przez skracanie ich dla podtrzymania piersi. I tutaj przestrzegam przed tym, ponieważ zbyt ciasne ramiączka powodują otarcia i trwałe zagłębienia na ramionach, które zostawiają blizny i noszenie biustonosza staje się niekomfortowe. Ponadto ramiączka często zsuwają się z ramion, co jest bardzo uciążliwe. Bardzo ważna jest również szerokość ramiączek, które powinny być dopasowane do wielkości biustu, tzn. do większych piersi powinny być szerokie ramiączka, natomiast bo mniejszych cienkie.

    Dobrze dobrany biustonosz to połowa sukcesu!

  5. Biustonosz powinien być dopasowany do kształtu piersi i to tez jest bardzo ważne, bowiem do większego biustu polecam biustonosz miękki lub biustonosz pół usztywniany. Taki biustonosz powinien posiadać ciecia pionowe, które podnoszą biust do góry i ciecie poziome, które spycha piersi do środka, unosząc go na odpowiednią wysokość i nadają mu ładny okrągły naturalny kształt. W takich biustonoszach miski są głębokie i schowają całą pierś, a fiszbina podtrzyma na odpowiedniej wysokości. Biustonosze te usztywniane są dołem, u góry zdobi je delikatny haft o motywie kwiatowym. Dla pań, które nie lubią uwydatniać swojego biustu, polecam biustonosz soft, czyli miękkie wykonane z przezroczystej koronki dołem podszyte delikatnym materiałem. Takie biustonosze są niezwykle seksowne i bardzo kobiece.

biustonosz bez fiszbin

Najważniejsze to odpowiednio dobrany biustonosz.

Podsumowując biustonosz to wyjątkowo ważny element kobiecej garderoby, odpowiednio dobrany modeluje naszą sylwetkę, poprawia wygląd, w przypadku większego biustu odciąża kręgosłup szyjny. Jeżeli masz problem z odpowiednim dopasowaniem biustonosza, udaj się po poradę do brafitterki, która pomoże określić Ci rozmiar.

Pamiętaj, że nie każda kobieta może nosić ten sam model, bowiem każda z nas posiada inny kształt piersi. Jedne z nas ładnie wyglądają w balkonetkach inne w miękkich.

Jeżeli jesteś zainteresowana, przeczytaj także Jak dobrze dobrać biustonosz? 

Źle dopasowany biustonosz


Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. ciasteczkach).

OK