Blog

Zalety bielizny bambusowej

Zalety bielizny bambusowej

Bielizna bambusowa

W obecnie panujących czasach alergie są chorobą cywilizacyjną. Niezdrowe żywienie, zanieczyszczenie powietrza, antybiotyki powodują częste uczulenia, które objawiają się zaczerwienieniem skóry i różnego rodzaju wykwitami skórnymi, które są bardzo uciążliwe. Aby zapobiec tym uczuleniom i złagodzić dolegliwości związane ze świądem w pierwszej kolejności należy zmienić dietę i kolejny krok zapewnić sobie bieliznę z odpowiednich włókien hipoalergicznych, które zapewnią nam komfort użytkowania i ochronę dla naszej skóry. Najlepszy wybór to bielizna bambusowa.

Tkanina z włókna bambusowego posiada szereg właściwości, między innymi termoregulacyjne to znaczy podczas upalnych dni włókno bambusowe jest chłodniejsze od otoczenia o kilka stopni i dzięki temu chłodzi nasze ciało. Wiskoza bambusowa bardzo dobrze absorbuje wilgoć, posiada mikrootwory, które ułatwiają przepływ powietrza, dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i bakteriostatyczne. Jest bardzo miękka i przyjazna dla skóry.
Delikatne i lekkie wyroby bambusowe są w ostatnim czasie często nabywane.
Dzięki właściwościom higroskopijnym skutecznie pochłania wilgoć i dlatego włókno bambusowe jest niezastąpione w produkcji skarpetek, majtek, koszulek czy też wkładek do obuwia.

Taka bielizna bambusowa nie działa leczniczo, ale pomaga w walce z przykrym zapachem, za które odpowiedzialne są bakterie. Dodatkowo pochłania wilgoć i posiada dobrą wentylację okolic intymnych i stóp i dlatego też hamuje rozwój grzybów i bakterii. Dzięki temu zapewnia komfort użytkowania przez cały dzień i zapewnia zachowanie maksymalnej higieny.


Majtki bambusowe to propozycja dla wszystkich pań, które stawiają na ekologię.

Majtki bambusoweZ pozoru majtki bambusowe nie różnią się niczym od tradycyjnych majtek bawełnianych. Dopiero podczas użytkowania ujawniają się różnicę. Majtki z bambusa to nie tylko wygoda, ale także higiena. Majtki z włókna bambusowego są niezwykle komfortowe w noszeniu, swoją wyjątkowość zawdzięczają włóknom bambusowym, które można porównać z kaszmirem czy jedwabiem ze względu na miękkość i gładkość. Elastyczność włókien bambusowych sprawia, że majtki idealnie dopasowują się do ciała i nie zostawiają śladów na skórze i są niewidoczne spod dopasowanej odzieży.
Majtki bambusowe są około czterech razy bardziej chłonne niż tradycyjna bielizna bawełniana i pozwalają zachować komfort na codzień jak i w momentach, w których kobieta zmaga się z problemami intymnymi. Majtki bambusowe wyrównują różnicę temperatury i wchłaniają wilgoć. To zasługa włókna bambusowego, które w pierwszej kolejności wchłania pot i następnie go odparowuje, dając tym samym utrzymanie komfortu podczas użytkowania.

Podobnie jak w przypadku majtek największą zaletą skarpet jest duża zawartość wysokogatunkowej przędzy bambusowej, która zapewnia właściwości termiczne. Skarpety świetnie zachowują się zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach, ponieważ obecność bambusa zapewni bardzo szybkie odprowadzenie wilgoci i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.
Podobnie koszulki bambusowe zapewniają komfort użytkowania, ponieważ dzięki mikrootworom ułatwiają przepływ powietrza, ciało nie poci się, oddycha i zachowuje świeżość. Koszulki z włókna bambusowego są przyjemne w dotyku, gładkie i odpowiednie dla delikatnej skóry. Posiadają naturalny wygląd i wpływają korzystnie na nasze samopoczucie.


W celu zachowania jak najdłuższej żywotności i optymalnej pielęgnacji zalecane jest pranie bielizny z włókna bambusa maksymalnie w 40 stopniach. Bielizny tej nie trzeba prasować i suszyć w suszarkach bębnowych ani tez czyścić chemicznie.
Dla osiągnięcia pełnego komfortu i zachowania świeżości i higieny a przede wszystkim dla naszego zdrowia zachęcam do nabywania bielizny bambusowej.

Data modyfikacji: 28.02.2020

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. ciasteczkach).

OK