Blog

Rodzaje i konstrukcje biustonoszy

Rodzaje i konstrukcje biustonoszy

Na przestrzeni lat wymyślono wiele rodzajów i konstrukcji biustonoszy.

Postaram się opisać najpopularniejsze i najbardziej popularne wśród kobiet. 

Bardotka to biustonosz wykonany z wysokogatunkowych materiałów. Najczęściej jest to biustonosz nabywany przez Panie do sukien ślubnych bądź do sukienek bez ramiączek. Bardotka ma odpinane ramiączka i jest to dodatkowa zaleta. Jest to biustonosz, który ma wysoki mostek między piersiami fiszbiny i kieszonki w miseczkach na wkładki, które modelują i uwydatniają mniejszy biust. Miski nie zakrywają całych piersi. Odpowiednie pionowe cięcia podnoszą piersi do góry. Każda z Pań powinna posiadać w swojej garderobie ten model biustonosza.

Biustonosz Push-up to biustonosze na mniejsze biusty. Biustonosze te posiadają fiszbiny i niski mostek między piersiami, są niżej zabudowane z boku, mają dodatkowo odpinane ramiączka, regulowane. Są bardziej wycięte pod pachą. Miski mogą być żelowe, które powiększają mniejszy biust lub wkładkami, które sprawdzają się przy asymetrii. Push -up od wewnątrz podszyte są bawełną. Boki wykonane z koronki. Efektowne w wyglądzie.

rodzaje i konstrukcje biustonoszy

Większość staników oprócz funkcjonalności posiada efektowny i ładny dla oka wygląd.

Balkonetka to rodzaj biustonosza, który ma głębsze miski w przypadku usztywnianego. Występuje też w sofcie, czyli biustonosz miękki. Posiada fiszbiny i odpowiednie cięcia, które ładnie eksponują biust, podnosząc go do góry. Ramiączka w balkonetce są odpinane, co pozwala nam go założyć pod bluzki z odkrytymi ramionami. Z zewnątrz połączony jest z koronką od wewnątrz natomiast podszyty bawełną. Balkonetka nie zasłania całych piersi, odkrywa górną ich część.

Kolejnym modelem jest biustonosz Semi-soft, czyli pół usztywniany, który posiada fiszbiny. Dolna część biustonosza jest podszyta wkładem gorseciarskim górna miękka wykończona ozdobną koronką o motywie kwiatowym. Wysoki mostek między piersiami z boku wysoko zabudowany. Ramiączka dostosowane do wielkości miski. Odpowiednie pionowe poziome cięcia podnoszą biust do góry, zaokrąglając go. Miski kryją całe piersi. Polecany jest dla Pań z dużym biustem.

Biustonosze bezfiszbinowe to najczęściej staniki miękkie i usztywniane. Bezfiszbinowy biustonosz nie podtrzymuje dobrze biustu tak jak biustonosz z fiszbinami. Jest natomiast wygodny. Nie uciska piersi, jest lekki. Biustonosze bezfiszbinowe adresowane są do Pań z mniejszym i średnim biustem. Są też odpowiednie dla Amazonek.

Zobacz także jak dobrać biustonosz ?

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. ciasteczkach).

OK