Blog

Jak dobrze dobrać biustonosz?

Jak dobrze dobrać biustonosz?

Jak dobrze dobrać biustonosz? Jaki rozmiar wybrać?

Szacuje się, że tylko 20% kobiet nosi dobrze dopasowany biustonosz. Z reguły kobiety uskarżają się, że:

  • - jest niewygodny
  • - uwiera
  • - piersi nie wyglądają korzystnie

Ten problem dotyczy wielu kobiet.
Często zadajemy sobie to pytanie: jak dobrze dobrać biustonosz? Czy ja noszę właściwy rozmiar?
Otóż wiele kobiet nosi niewłaściwy rozmiar, często za duży w obwodzie i ze zbyt małymi miseczkami. Z czego to wynika? Otóż moje drogie Panie, z naszej niewiedzy.

Dobranie biustonosza to ważna sprawa dla każdej kobiety, a dobrze dobrany stanik jest fundamentem pięknej sylwetki. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj biustonosza do naszej sylwetki i kształtu piersi. Właściwy stanik to swoboda ruchów i zgrabniejsza sylwetka. Dzięki dobrze dobranemu biustonoszowi będziesz czuła się dobrze i atrakcyjnie - tak jak na to zasługujesz. Biustonosz powinien być nie tylko ładny, ale także wygodny i idealnie dopasowany.

Na co należy zwrócić uwagę gdy chodzi o dobór biustonosza:

Pierwszym krokiem jest zmierzenie się pod biustem i w biuście. Ważne jest, aby przy mierzeniu biustonosza obwód nie był za szeroki, co niestety jest najczęstszym błędem kobiet, bowiem obwód podtrzymuje nasz biust w 80 procentach. Zbyt małe miseczki to drugi częsty błąd, co skutkuje nieestetycznymi fałdkami.

Zawsze po dobraniu biustonosza należy założyć dopasowaną podkoszulkę, aby stwierdzić czy ładnie się układa na biuście i dobrze prezentuje pod nią. Pamiętajmy o tym, że biustonosz to nasza druga skóra, musimy się czuć w nim wygodnie podczas użytkowania.

Kolejne pytanie jak rozpoznać czy obwód biustonosza nie jest za obcisły lub za luźny? Odpowiadam! 
Dobrze dopasowany biustonosz jest wtedy gdy zmieścimy pod obwodem tylko dwa palce. Rozmiar biustonosza pod biustem musi być dobrany tak, by biustonosz trzymał się naszego ciała, na tej samej wysokości z tyłu i przodu. Musi być na tyle obcisły obwód, by po umieszczeniu piersi w miseczkach i po podciągnięciu ramiączek zapięcie z tyłu nie podeszło do góry, a biust z przodu nie opadł na brzuch. Jeżeli tak jest, to znaczy, że mamy dobrze dobrany rozmiar pod biustem. Tył stanika powinien być w linii prostej. Jeśli tworzy łuk i podchodzi do góry, to oznacza, ze obwód jest za duży. Biustonosze na ogół wykonane są z materiału elastycznego, który w trakcie użytkowania po jakimś czasie będzie się rozciągał. Dlatego ważne jest, aby w momencie mierzenia zapinać na zewnętrzną haftkę, czyli w najszerszym obwodzie, tak aby z chwilą gdy biustonosz zacznie się rozciągać była możliwość zmniejszenia obwodu. Biustonosz nie powinien się poruszać w górę ani w dół, a piersi mają być ułożone wygodnie w misce, nie mogą wypływać przy schylaniu, nie odstawać i nad miskami nie powinny tworzyć się tzw. bułeczki, ponieważ świadczyć to będzie o tym, że biustonosz jest za mały. Z kolei fiszbina ma okalać całą pierś, mostek przylegać do klatki piersiowej. Każdy klasyczny stanik powinien być oznaczony rozmiarem pod biustem oraz rozmiarem miseczek np. 75D, 80C. Liczba ta to określenie rozmiaru pod biustem a litera to określenie miseczki. Większość Pań jednak uważa, że rozmiar to miska B, C itd. Nic błędnego bowiem litera bez liczby, czyli obwodu nie oznacza rozmiaru.

Te same zasady również stosujemy do doboru biustonoszy dla matek karmiących.

Dobrze dobrany biustonosz podkreśla kobiecość i nadaje seksowności. Prawidłowo dobrany rozmiar stanika sprawia, że biust jest lekko podniesiony, zaokrąglony naturalnie, talia smuklejsza, i tym samym poprawia przede wszystkim komfort, nasze samopoczucie oraz nasz wygląd. Ważny jest też przy dużym biuście aspekt zdrowotny, odpowiednie podtrzymanie biustu przez biustonosz i dobry obwód wpływa pozytywnie na odciążenie kręgosłupa oraz jędrność piersi.

Istotne jest również to, że biustonosz należy prać w odpowiedniej temperaturze około 40 stopni. Zalecane jest pranie ręczne w celu zapewnienia dłuższej żywotności.

Z tak dobrze dobranym biustonoszem ruszamy drogie Panie na podbój świata!

Może zaciekawią Cię także Rodzaje i konstrukcje biustonoszy

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. ciasteczkach).

OK