Blog

Jak dobrać odpowiedni model biustonosza do dużego biustu?

Jak dobrać odpowiedni model biustonosza do dużego biustu?

Większość kobiet uważa, że duży biust to duży problem z doborem biustonosza. Tak nie musi być i tak nie jest, ponieważ w dzisiejszych czasach producenci bielizny oferują bardzo szeroką rozmiarówkę bielizny w dużych rozmiarach piersi. Ważne jest to, aby biustonosz do większych piersi był odpowiednio dobrany do rozmiaru. Jest to bardzo ważne ze względów zdrowotnych i estetycznych. Dobrze dobrany stanik podkreśli Twoje atuty.

Jak odczytać rozmiar biustonosza?
Biustonosz na duży biust

Jak odczytać rozmiar biustonosza?

Biustonosz posiada swój rozmiar składający się z liczby, która oznacza rozmiar pod biustem, czyli obwód, i litery, która oznacza wielkość miseczki. I jak już wspomniałam wcześniej, ważne jest określenie rozmiaru, bowiem przy dużym biuście źle dobrany rozmiar może odbić się na zdrowiu i komforcie noszenia. Nieodpowiednio dobrany biustonosz może również zdeformować biust i być bardzo niewygodny podczas użytkowania. Dlatego warto zainwestować w dobrze dobrany biustonosz. Obwód i wielkość biustu, a więc litera z liczbą musi iść w parze, aby określić rozmiar i dopasować do budowy kobiecego ciała. Dobór biustonosza do dużego biustu należy rozpocząć od ustalenia rozmiaru w obwodzie, czyli pod biustem. Jest to bardzo ważne, ponieważ w 80% obwód podtrzymuje ciężar piersi. Dobrze dobrany biustonosz w obwodzie tworzy linię prostą, nie podnosi się do góry. Prawidłowo zapięty powinien być na pierwszą haftkę i posiadać luz na jeden palec. Kolejną bardzo istotną rzeczą jest dobranie odpowiedniej miski, tak aby piersi nie wylewały się z miseczek i aby miska je nie dzieliła. W dobrze dobranym biustonoszu fiszbina powinna okalać całą pierś i zmierzać ku połowie pachy, a mostek powinien idealnie przylegać między piersiami do śródpiersia. Ważna jest również odpowiednia szerokość ramiączek, które w 20% wspomagają podtrzymanie biustu, Ramiączka przy dużym biuście nie powinny być cienkie, bowiem będą się zwijały na ramionach i będą pozostawiały bolesne otarcia, zagłębienia i zaczerwienienia.

Biustonosz na duży biust

Biustonosz bawełniany koronkowy Anastasia biały przód TeyliBiustonosze dla kobiet z dużym biustem to nie tylko i wyłącznie te niemodne brzydkie modele kojarzące się z naszymi mamami czy babciami. Wśród kobiet z dużym biustem istnieje przekonanie, że kobiety powinny ograniczyć się wyłącznie do usztywnianych staników. Nie jest to prawda, bowiem biustonosz usztywniany jeszcze bardziej powiększy już i tak duży biust. Propozycją tutaj będą biustonosze soft, czyli miękkie wykonane z koronki, które z odpowiednio zabudowaną miską i z odpowiednim wysokim zabudowaniem plus z fiszbinami utrzymają biust równie dobrze na odpowiedniej wysokości. Dodatkowym plusem miękkich biustonoszy jest to, że wizualnie pomniejszają duży kobiecy biust. Równie bobrze w przypadku dużego biustu poza miękkimi stanikami doskonale sprawdzają się biustonosze pół usztywniane, które są wysoko z boku zabudowane i wzmocnione dodatkowa boczną fiszbiną. Posiadają dwa cięcia pionowe unoszące piersi do góry i pionowe spychające piersi do środka. Kolejnym odpowiednim biustonoszem jest biustonosz z panelem bocznym, który dodatkowo spycha piersi do środka i jest dodatkowym wzmocnieniem dla dużych piersi. Kobiety o dużym biuście powinny mieć nie tylko dobrze dobrany biustonosz do codziennego użytku, ale również w przypadku kobiet lubiących uprawiać sport bardzo ważny jest dobry biustonosz sportowy. Powinien on być wysoko zabudowany z dobrze wyprofilowanymi miskami, z dodatkowym zapięciem krzyżowym na plecach, tak aby na przykład przy podskokach zabezpieczyć piersi, aby nie tworzyły ósemek, to znaczy, aby nie obijały się o siebie. Jest to bowiem bardzo bolesne dla kobiety i niekomfortowe. Często zdarza się tak, że kobiety z większym biustem, które nie mogą znaleźć swojego rozmiaru, decydują się na zbyt małe miseczki i za duże obwody, a taki biustonosz nie zapewni odpowiedniego podtrzymania biustu. I tak oto Drogie Panie duży biust sam w sobie nie jest problemem, ale źle dobrany biustonosz owszem. Oddajcie się w ręce profesjonalnej braffiterki, która zaproponuje Ci odpowiedni rozmiar i model.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. ciasteczkach).

OK