Blog

Fasony biustonoszy. Jak wybrać właściwy model?

Fasony biustonoszy. Jak wybrać właściwy model?

Każda z kobiet co najmniej trzy razy w roku staje przed dylematem, dobór biustonosza to nie jest prosta sprawa. Obecnie na rynku bieliźniarskim dostępne są fasony, kroje, materiały, kolory i wzory. I tutaj pojawia się pytanie, jaki krój biustonosza będzie odpowiedni dla naszego biustu.

Fasony biustonoszy
Biustonosz pełny
Biustonosz do dekoltów w szpic
Biustonosz z bocznym panelem zbierającym
Balkonetka
Bardotka
Biustonosz z fasonem przedłużonym
Biustonosz nisko zabudowany

Fasony biustonoszy

Większość z nas przed zakupem biustonosza skupia się na rozmiarze, a to nie najważniejsze. Najistotniejszy jest krój biustonosza. Fason biustonosza powinien być dopasowany do kształtu i wielkości piersi, do kondycji biustu oraz noszonej przez nas odzieży czy też różnych okazji. Musimy się zdecydować jaki efekt chcemy uzyskać i wybrać odpowiedni krój biustonosza.

Biustonosz pełny

Biustonosz o pełnej głębokiej misce okala całą pierś. Odpowiednie cięcia pionowe i poziome spychają piersi do środka i unoszą je do góry, nadając im idealnie okrągły i kobiecy kształt. Ten fason biustonosza jest adresowany dla Pań, o większym biuście bowiem taki biust wymaga odpowiedniego podtrzymania i okiełznania. Głębokie miski sprawdzą się nawet w takim przypadku kiedy nasz biust jest w nie najlepszej kondycji. Biustonosz jest bardzo wygodny i doskonale sprawdza się w trakcie codziennego użytkowania. Jeśli jednak gustujemy w głębszych dekoltach, tego biustonosz zdecydowanie nie polecam, ponieważ się nie sprawdza.

Biustonosz do dekoltów w szpic

Są to biustonosze z bardzo niskim mostkiem. Taki fason biustonosza zakłada się pod ubrania z głębszym dekoltem przypominającym literę V. Ładnie zbliża piersi do środka, unosi je do góry, kształtując ładną ścieżkę między piersiami, dlatego rewelacyjnie sprawdza się przy sukienkach czy bluzkach wydekoltowanych. 

Biustonosz z bocznym panelem zbierającym

To model stanika, który pojawia się w różnych fasonach i posiada dodatkowe udogodnienia. Miseczki takiego biustonosza charakteryzują się tym, że posiadają o jedną część więcej, czyli tak zwany panel boczny, który znajduje się z boku miseczki od strony ramienia i służy do mocniejszego zebrania piersi do środka. W szczególności doskonale sprawdza się u kobiet, które mają tendencję do rozchodzenia się piersi na boki.

Balkonetka

To jeden z najpopularniejszych rodzajów biustonosza. Jest średnio zabudowany, jego górna linia zbliża się do poziomu. Balkonetki najchętniej zakładane są do szerszych dekoltów, ale niezbyt głębokich, ponieważ mają wysoki mostek. Ten model biustonosza nie zasłania piersi w całości i nie odsłania ich mocno. Natomiast ładnie podnosi piersi do góry.

Bardotka (strap less)

Są to biustonosze z odpinanymi ramiączkami, utrzymujące biust na odpowiedniej wysokości dzięki silikonowym paskom wszytym od wewnątrz obwodu biustonosza. Natomiast strap less, ma obniżony mostek i jest bez ramiączek, dlatego sprawdza się pod sukienki czy bluzki z głębszym dekoltem, do sukien ślubnych czy też wieczorowych. Strap less, ponadto ma wszyte łapki w miskach od wewnątrz, i dzięki temu utrzyma nawet ciężki biust. Jest liderem wśród biustonoszy potocznie zwanych "bezramiączkowcami."

Biustonosz z fasonem przedłużonym

Tego typu biustonosz wyróżnia bardzo szeroki przedłużony ku dołowi pas biustonosza. Jest lubiany i doceniany przez kobiety preferujące styl retro. Pod miseczkami i po bokach ma wbudowane pionowe usztywnienia, w celu zapobiegania zwijaniu się materiału. Jednocześnie modeluje górną część. Sylwetki pod biustem.ma dowolny krój misek, może być z push up do mniejszego biustu.

Biustonosz nisko zabudowany

Biustonosz nisko zabudowany to fason odsłaniający i eksponujący piersi. Mostek jest najczęściej lekko obniżony, po to, aby umożliwić noszenie głębszego dekoltu. Występują w wersji usztywnianej i miękkiej, można je nosić do głębszych dekoltów. Biustonosz kształtuje biust w zgrabne kuleczki, jednocześnie mocno go podnosząc. Miseczki tego modelu szyte są z kilku części połączonych pionowymi szwami.

Fasonów biustonoszy jest wiele, istotne jest to, aby każda z nas z osobna dobrała dobry model i rozmiar dopasowany do swojej sylwetki.


Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. ciasteczkach).

OK