Blog

Biustonosze i bielizna dla Amazonek

Biustonosze i bielizna dla Amazonek

Październik to miesiąc różowej wstążki. Jest bardzo ważnym miesiącem dla każdej kobiety, która zmierzyła się z nowotworem piersi. To czas, który powinien zmusić nas, zdrowe kobiety do refleksji na temat problemów Amazonek, jak i skłonić do częstych badań profilaktycznych. Biustonosz oraz bielizna, które projektowane są z myślą o Amazonkach, sprawiają, że każda kobieta po operacji poczuje się atrakcyjnie. Jesteś Amazonką i szukasz dla siebie odpowiedniego biustonosza i bielizny? Na szczęście w dzisiejszych czasach producenci oferują szeroki asortyment dla Amazonek. Są to między innymi biustonosze, gorsety protetyczne, protezy piersi, bielizna nocna oraz stroje kąpielowe.

Jaki biustonosz dla Amazonek?
Jak dobrać stanik po mastektomii?
Stroje kąpielowe - Amazonki.

Jaki biustonosz dla Amazonek?

Dobór odpowiedniego biustonosza jest niezwykle ważny z punktu widzenia codziennego komfortu użytkowania.
Przy wyborze biustonosza dla Amazonek bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę kilka ważnych kwestii, które zapewnią komfortowe użytkowanie protezy piersi na co dzień. Jeżeli jesteś posiadaczką biustu o większym rozmiarze, to należy przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby biustonosz posiadał szersze ramiączka, aby zapewnić lepsze odciążenie kręgosłupa i zmniejszyć prawdopodobieństwo powstawania obrzęków limfatycznych. Ponadto ważne jest to, że najczęściej biustonosze nie posiadają fiszbin, tym samym zwiększają komfort użytkowania, nie wywołują podrażnienia skóry, nie ocierają i nie zostawiają śladów na skórze i na piersi, która jest bardzo wrażliwa po zabiegu operacyjnym. Kolejna istotną sprawą jest to, z jakiego materiału wykonane są kieszonki na protezę, które są wszyte w miski biustonosza, ważne jest, aby były wykonane z bawełny lub delikatnej cienkiej mikrofibry, zapewniającej cyrkulację powietrza. Wykonane ze sztucznych materiałów powodują otarcia skóry, prowadzą do odparzeń i skóra może się pocić. Na rynku bieliźniarskim adresowanym do Amazonek można spotkać biustonosze wykonane z tkanin, które charakteryzują się wysoką cyrkulacją powietrza, takie biustonosze posiadają strukturę otwartych oczek, dzięki czemu skóra będzie oddychać, nie będzie pocić się pod protezą.
Jak dobrać stanik po mastektomii?

Komfort w noszeniu biustonosza po mastektomii zależy od wybrania odpowiedniego modelu, a to z kolei zależy od aktualnego stanu zdrowia kobiety. Inny model zaleca się kobietom posiadającym większe piersi, a inny, którym dodatkowo usunięto węzły chłonne. Bardzo ważne jest zmierzenie obwodu pod biustem tak, aby miarka krawiecka była luźniejsza i nie wrzynała się w ciało i obwodu biustu, aby swobodnie objęła brodawkę. Rozmiar miski określa się na podstawie różnicy między obwodem a wymiarami pod biustem. Biustonosz po mastektomii nie powinien uciskać, ale tez nie może być za luźny. Biustonosze dla Amazonek projektowane są w taki sposób, aby zapewnić kobiecie komfort. Wizualnie staniki przypominają fason full-cup. Producenci w szczególności kładą nacisk na to, aby biustonosze były miękkie, wygodne i nie uciskały ciała. Takie biustonosze podszyte są szeroką taśmą pod biustem, która pomaga w podtrzymaniu protezy i są wyposażone w specjalne kieszonki w miseczkach, w których umieszczone są wkładki imitujące piersi.

Stroje kąpielowe - Amazonki

Kobieta po mastektomii nie musi chować się przed światem i zamykać w chorobie, powinna korzystać podobnie jak wszystkie inne kobiety ze spotkań na świeżym powietrzu zażywać słońca i kąpieli wodnych. I dla was drogie panie oferowane są przez producentów modne i bardzo kobiece stroje kąpielowe, dwuczęściowe i jednoczęściowe. Wykonane są najczęściej z szybkoschnących tkanin. Delikatny dla skóry i miły w dotyku materiał oraz żywe i modne kolory uprzyjemnią wolne chwile spędzane na słońcu, nad wodą i pozwolą nabrać dystansu do przykrych wspomnień o chorobie. Ja polecam stroje kąpielowe z bardziej zabudowanym dekoltem, który bezpiecznie podtrzymuje protezę i umożliwia zakrycie blizn i z regulowanymi ramiączkami, aby dostosować do sylwetki, oraz bardziej zabudowane pod pachą, który pewnie trzyma się ciała i jest wygodny.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. ciasteczkach).

OK